Mercedes-Benz Uptime. Usługi serwisowe nowej generacji.

11 lutego 2019

Oszczędzaj czas i maksymalizuj dyspozycyjność floty z Mercedes-Benz Uptime

Niższe koszty, większa dyspozycyjność i lepsza organizacja pracy – w pakiecie dla Ciebie od Mercedes-Benz Uptime. Praktyczna usługa oferująca nowe możliwości dla planowania działania flot pojazdów. Mercedes-Benz Uptime jest jednym z 3 filarów polityki Mercedes-Benz Road Efficiency, na którą składają się również obietnica najniższych kosztów całkowitych oraz obietnica najwyższego bezpieczeństwa. Systemy pokładowe połączone są w sieć, z której następuje stała transmisja danych dotyczących wykorzystania pojazdu przetwarzające je automatyczne procesy diagnostyczne pozwalają na zdalną kontrolę stanu poszczególnych urządzeń w pojeździe.

Ty, serwis i Twoja flota…

…w stałym kontakcie. Mercedes-Benz mocno stawia na efektywność i bezpieczeństwo pojazdów w trasie. Dostępny w Polsce od 2017 roku produkt Mercedes-Benz Uptime ma pozwolić na 100% planowanie i maksymalną dyspozycyjność Twoich pojazdów, co jednocześnie przekłada się na widoczny wzrost zysków.

Poświęcasz czas na rzeczy, które nie zarabiają? Dłużej nie musisz tego robić

Ile czasu straciłeś na organizowanie wizyt w warsztatach? Planowanie napraw i przeglądów? Z Mercedes-Benz Uptime możesz o tym zapomnieć.

Odpowiednia organizacja oznacza oszczędność czasu, pieniędzy i… Twoich nerwów. Niespodziewane naprawy czy opóźnione lub nawet odwołane przejazdy generują straty i obniżają wiarygodność firmy w oczach klientów. Takie sytuacje sprawiają, że trudniej pozyskać nowe zlecenia lub nawiązać stałe współprace.

Mercedes-Benz Uptime to sieć systemów pokładowych, które na bieżąco monitorują i przesyłają informacje o stanie i wykorzystaniu danego pojazdu. Przesłanie danych oraz rozpoznanie problemu następuje w ciągu kilku sekund, co pozwala na natychmiastową reakcję i podjęcie konkretnych działań.

 

Jak to działa w praktyce?

Kiedy i jak Mercedes-Benz Uptime może Ci pomóc? Rozważmy przykładowe sytuacje.

Sytuacja 1. Analiza stanu pojazdu wykazuje konieczność naprawy.

Od serwisu Mercedes-Benz niezwłocznie otrzymujesz rozwiązanie dopasowane do harmonogramu i trasy uszkodzonego auta. System podpowie gdzie i kiedy można wykonać naprawę. Możesz szybko uwzględnić konieczny postój i chwilowo wyłączyć dyspozycyjność pojazdu z systemu.

Sytuacja 2. Pojazd jest w trasie i system wykrywa, że grozi mu awaria.

W takim przypadku natychmiast otrzymujesz telefonicznie informację od Centrum Obsługi Klienta Mercedes-Benz. Jego pracownicy sprawdzają za Ciebie możliwości naprawy w rejonie trasy, którą podąża pojazd i umawiają z warsztatem termin wizyty. Bez zaangażowania Twojego czasu i energii.

Najnowsza aktualizacja Mercedes-Benz Uptime pozwala również na kontrolę stanu przyczep i naczep, co stanowi istotne udogodnienie dla właścicieli flot pojazdów.

 

Wiesz wszystko – wygodnie i na czas

Na portalu dla klientów znajdziesz na bieżąco aktualizowane informacje oraz zalecenia dla czynności konserwacyjnych pojazdów. W razie potrzeby masz do dyspozycji osobistego doradcę serwisowego, który kontaktuje się w sprawie napraw, które nie mogą zostać wykonane samodzielnie. Na bieżąco kontroluje stan pojazdu, dzięki czemu unikasz niespodziewanych wydatków.

 

Ile to kosztuje?

21 euro miesięcznie za pojazd przy zakupie jako oddzielny produkt lub 11 euro z Mercedes-Benz Complete. Usługa Mercedes-Benz Uptime może stanowić opcję w każdej innej umowie serwisowej (koszt 21 euro miesięcznie) i dowolnie łączyć się ze wszystkimi usługami FleetBoard.

Nowa usługa Mercedes-Benz ułatwia organizację pracy dla właścicieli zarówno mniejszych, jak i większych flot pojazdów. Zautomatyzowany system komunikacji to z pewnością realne wsparcie na drodze i rozwiązanie, którego wprowadzenie warto rozważyć.

Najpopularniejsze: