Blog

Mercedes-Benz Uptime. Usługi serwisowe nowej generacji.

11 lutego , 2019

Oszczędzaj czas i maksymalizuj dyspozycyjność floty z Mercedes-Benz Uptime

Niższe koszty, większa dyspozycyjność i lepsza organizacja pracy – w pakiecie dla Ciebie od Mercedes-Benz Uptime. Praktyczna usługa oferująca nowe możliwości dla planowania działania flot pojazdów. Mercedes-Benz Uptime jest jednym z 3 filarów polityki Mercedes-Benz Road Efficiency, na którą składają się również obietnica najniższych kosztów całkowitych oraz obietnica najwyższego bezpieczeństwa. Systemy pokładowe połączone są w sieć, z której następuje stała transmisja danych dotyczących wykorzystania pojazdu przetwarzające je automatyczne procesy diagnostyczne pozwalają na zdalną kontrolę stanu poszczególnych urządzeń w pojeździe.

Ty, serwis i Twoja flota…

…w stałym kontakcie. Mercedes-Benz mocno stawia na efektywność i bezpieczeństwo pojazdów w trasie. Dostępny w Polsce od 2017 roku produkt Mercedes-Benz Uptime ma pozwolić na 100% planowanie i maksymalną dyspozycyjność Twoich pojazdów, co jednocześnie przekłada się na widoczny wzrost zysków.

więcej

Leasing czy wynajem długoterminowy? Jaki rodzaj finansowania jest lepszy?

16 października , 2018

Wielu przedsiębiorców zastanawia się nad wyborem formy finansowania. Zatem leasingować pojazd czy go wynająć? Co jest lepsze? Postaramy się pomóc odpowiedzieć na te pytania porównując podstawowe opłaty w obu usługach finansowych.

Leasing czy wynajem?

Wpłata początkowa

W przypadku leasingu musimy się liczyć z koniecznością przeznaczenia pewnych środków własnych na wpłatę początkową. Firmy pobierają tą opłatę w różnej wysokości, zależnej najczęściej od zdolności kredytowej klienta i rodzaju pojazdu, będącego przedmiotem umowy. Niższa wpłata (np. 5%) będzie możliwa w przypadku klienta o dobrej kondycji finansowej (w ocenie leasingodawcy) i przy typowym pojeździe. Jeśli zdolność kredytowa klienta wzbudzi wątpliwości finansującego lub klient będzie chciał wziąć w leasing przedmiot nietypowy (np. pojazd specjalistyczny) to wówczas wpłata początkowa może urosnąć do 20%-30%.

więcej

ABC leasingu, cz. 3.: Jak wybrać najkorzystniejszy leasing?

10 sierpnia , 2018

Czy przewoźnik jest w stanie samodzielnie porównać oferty leasingu i zrobić to w sposób prawidłowy? Przeczytaj, jak porównać oferty leasingu.

 

ABC leasingu, cz. 3.: Jak wybrać najkorzystniejszy leasing?

W poprzednim artykule (ABC leasingu, cz. 2.: Jak zbudowana jest oferta leasingu?) wyjaśniłem, dlaczego porównanie wysokości raty czy nawet sumy opłat nie jest wystarczającym działaniem. Sprytne żonglowanie parametrami oferty pozwala stworzyć ofertę z niższą ratą, która finalnie będzie… droższa dla leasingobiorcy. Powód? Wyższa marża firmy leasingowej. Pan Zygmunt jako klient nie zna wysokości marży a Łukasz mu jej pewnie nie zdradzi.  Tymczasem pan Zygmunt chciałby mieć pewność, że z dwóch ofert leasingu wybierze tę tańszą. Czy poza prostym porównaniem wysokości raty i sumy opłat może zrobić coś jeszcze? Jest na to sposób.

więcej

ABC leasingu, cz. 2.: Jak zbudowana jest oferta leasingu?

10 sierpnia , 2018

Oprócz parametrów przedstawionych przez firmę leasingową, przy wyborze finansowania pojazdu należy wziąć pod uwagę dodatkowe, ukryte koszty wpływające na faktyczną cenę leasingu. Dowiedz się, na co zwracać uwagę, by wybrać jak najtaniej. 

ABC leasingu, cz. 2.: Jak zbudowana jest oferta leasingu?

W poprzednim artykule (ABC leasingu, cz. 1.: Leasing – cena to nie wszystko) opowiedziałem, jak pan Łukasz z Dużej Firmy Leasingowej przygotował ofertę leasingu busa dla pana Zygmunta, właściciela firmy transportowej. Zgodnie z oczekiwaniem klienta, oferta miała być lepsza (tzn. tańsza) od propozycji dealera, u którego znalazł on odpowiednie auto. Pan Łukasz skontaktował się z panem Zygmuntem, by przedstawić mu wynik swojej pracy.

więcej

ABC leasingu, cz. 1.: Leasing – cena to nie wszystko

10 sierpnia , 2018

Decydującym elementem przy wyborze oferty finansowania pojazdów jest najczęściej cena. Czy jest to jednak jedyny parametr, jaki powinieneś brać pod uwagę przy wyborze leasingu?

ABC leasingu, cz. 1.: Leasing - cena to nie wszystko

Przy porównywaniu ofert leasingu zazwyczaj bierze się pod uwagę przede wszystkim wysokość raty miesięcznej (bo pozwala szybko ocenić, czy spłata leasingu jest możliwa) i sumę opłat (dzięki której można porównać różne oferty). Te dwa parametry na pewno grają dużą rolę przy wyborze leasingu. Ale czy pozwalają ocenić, która oferta leasingu jest tańsza? Jako praktyk wiem, że niestety nie.

więcej